Zwiedzanie Warszawy z dzieckiem. Co warto zobaczyć?

Warszawa to także wiele interesujących atrakcji dla dzieci. Co koniecznie warto zobaczyć podczas rodzinnej wizyty w stolicy?

Centrum Nauki Kopernik

To jedna z najbardziej popularnych atrakcji dla dzieci w Warszawie. Otwarte przez cały rok największe w Polsce centrum nauki jest doskonałym wyborem dla dzieci już w wieku od 3 lat. Do dyspozycji jest mnóstwo wciągających ekspozycji, które prezentują bliżej szeroko pojętą naukę. Przy Centrum działa także Planetarium Niego Kopernika, w którym można oglądać filmy poświęcone astronomii.

Warszawskie zabytki

Chociaż Warszawa doznała znacznych zniszczeń w trakcie II wojny światowej, możemy oglądać tu wiele ciekawych zabytków. Z dzieckiem można wybrać się na Stare Miasto i Plac Zamkowy, warto przejść się Krakowskim Przedmieściem i zobaczyć Pałac Prezydencki. Warte zwiedzenia są też Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie czy Grób Nieznanego Żołnierza.

Zoo w Warszawie

Jeśli pogoda dopisuje, doskonałym kierunkiem będzie również warszawskie Zoo. Można podziwiać tutaj mnóstwo gatunków zwierząt z różnych zakątków świata. Dla maluchów to wyjątkowa gratka!

Muzea dla dzieci

W Warszawie działa również wiele muzeów, które otwarte są także dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum dla Dzieci, które zostało założone w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego. Najmłodsi mogą tutaj zobaczyć ciekawe eksponaty dotyczące kultur pochodzących z różnych zakątków świata.

Oprócz Muzeum dla Dzieci na uwagę zasługują między innymi Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Ewolucji czy Muzeum Domków dla Lalek.

Teatr dla dzieci w Warszawie

Jeśli nie wiadomo, co dla dzieci w Warszawie wybrać na deszczowy dzień, doskonałym pomysłem będzie również wybranie się do teatru dziecięcego. To świetna alternatywa dla kina!

Teatry dla dzieci jak Teatr Małego Widza wystawiają spektakle przeznaczone specjalnie dla najmłodszej widowni – już od pierwszego roku życia. Dla dzieci to niesamowita okazja, aby zobaczyć prawdziwych aktorów grających na scenie!

ELMALKI