Zdrowe przekąski domowej roboty, czyli suszarki do żywności

Trzeba przyznać otwarcie, że chipsy i inne słone lub słodkie przekąski, które najczęściej konsumujemy do filmów, są największym wrogiem naszej sylwetki. W zdrowym ciele zdrowy duch. To jedno z najpopularniejszych przysłów, które pojawia się niezwykle często i ma ono ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. 

Co zrobić, jeśli podczas filmu lub lektury nie potrafisz powstrzymać się przed chrupaniem niezdrowych przekąsek? Wiele osób szuka ratunku w słonych orzeszkach, które teoretycznie są bogate w omega-3 i białko, lecz one również nie są najlepszą alternatywą. Dlaczego? Powód jest stosunkowo prosty. Chociaż zawartość zdrowych tłuszczy jest wysoka, nie wolno zapominać, że mają one dokładnie taką samą ilość kalorii, co tłuszcze niezdrowe. Oznacza to, że 100 gram orzeszków jest podobne pod względem ilości kcal, co 100 gram chipsów – oczywiście mimo wszystko dostarczymy więcej wartości składników odżywczych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być jednak suszarki do żywności, które oferują nam ogrom wspaniałych możliwości. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Jesteś więc w odpowiednim miejscu. 

Owoce i warzywa

Samemu zrób chipsy przy pomocy warzyw i owoców. Oczywiście ze względu, że pozbędziesz się z nich wody, ilość kalorii znacznie wzrośnie, lecz suszarki do żywności nie wyjaławiają produktów spożywczych z witamin i minerałów. Uzupełnisz w ten sposób niedobory, co powinno błyskawicznie wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie. 

Suszone zioła

Uwielbiasz zupę pomidorową lub aromatycznego kurczaka z piekarnika? W każdym przepisie pojawia się bardzo duża ilość przypraw, np. oregano lub bazylii. Oczywiście produktu w hermetycznie pakowanych torebkach są atrakcyjną alternatywą, lecz ich aromatyczność często pozostawia wiele do życzenia, ponieważ po tak długim czasie, są one po prostu zwietrzałe. Suszarki do żywności pozwolą Ci zrobić zapas dowolnych ziół, które będą charakteryzować się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Sprawdź i przekonaj się, że w ten sposób Twoje dania zyskają zupełnie nowej świeżości.

Suszone mięso jako przekąska dla wymagających

Jesteś sportowcem? Musisz więc dostarczać do organizmu ogromnej ilości białka. Nie zawsze łatwo robić to przy pomocy zbilansowanej diety. Warto więc ratować się za pomocą takich przekąsek jak suszona wołowina. Oczywiście jest to drogie rozwiązanie, gdyż paczka 100 gram potrafi kosztować tyle, co kilogram dobrej jakości mięsa. Suszarki pozwalają jednak samodzielnie wykonać takie propozycje, a 100 gram suszonej wołowiny pozwoli Ci dostarczyć nawet 70-80 gram wysokiej jakości białka! Wysokiej jakości suszarki do żywności znaleźć można na stronie https://www.zdroweimarkowe.pl/pol_m_Kuchnia_Suszarki-do-zywnosci-180.html.

ELMALKI