Zacznij zdrowo jeść!

Ta myśl dopada Cię co jakiś czas. Nagły i niespodziewany atak. Coś jest ze mną nie tak? Przecież jem jak większość. Tylko dlaczego ta większość nie stosuje specjalnych diet, a wygląda i czuje się świetnie?
Nie wiesz? To ja Ci powiem dlaczego.

Sekret tkwi w naszych nawykach żywieniowych. Trudno je zmienić bo tak głęboko wciskają się w codzienność że trudno powiedzieć w, którym właściwie miejscu popełniany jest błąd!

Jak rozpoznać swoje błędy żywieniowe?

Zrób dokładnie to co mówię. Zapewniam Cię, że jeśli tylko usiądziesz przed komputerem i przeczytasz ten wpis na wielkie efekty nie ma co liczyć.

A więc…

Weź kilka czystych kartek papieru. W nagłówku pierwszej napisz dzisiejszą datę. Na kolejnej jutrzejszą itd.
Chcę abyś miał 4 kartki na cztery kolejne dni.
Teraz przypomnij sobie co i o której jadłeś i piłeś dziś na śniadanie, drugie śniadanie, obiad itd. A może po prostu nie da się wyróżnić konkretnych posiłków? Wtedy pisz, co i o której zjadłeś jako przekąskę.

Codziennie wieczorem przeanalizuj to co napisałeś.

A teraz pomyśl…

Czego zabroniłbyś albo co nakazałbyś swojemu dziecku? Może przekąska do pochrupania to niekoniecznie muszą być chipsy. Z jeszcze większą przyjemnością  (i oszczędnością) można pochrupać talarki z marchewki. Utnij mi palec jeśli nie reagowałbyś na to, że wieczorem Twój mały Jaś, Krzyś czy Asia zjada całe opakowanie ptasiego mleczka.

Jestem pewny, że już wiesz o co chodzi. Teraz wybierz sobie 2 rzeczy, które chciałbyś zmienić. Napisz je na kartce i przyklej w widocznym miejscu np. na lodówce. U mnie wyszedł motyw z przyklejeniem karteczki na szafce, którą widzę zaraz po przebudzeniu.

Moje zdrowe jedzenie

Na śniadanie wypijam kubek kakao
Zjadam codziennie jabłko, banana albo inny owoc

Jesteś wielki! Najważniejszy krok za Tobą bo udało Ci się znaleźć słabsze ogniwo? Masz czarno na białym (albo niebiesko lub czerwono na białym – nie wiem czym pisałeś) wypisane miejsca do działania. Powodzenia.

Pochwal się co możesz zmienić już od dzisiaj :) Niech złe nawyki wymrą

ELMALKI