Wybór szczoteczki do zębów

Dlaczego szczoteczki elektryczne są lepsze od szczoteczek manualnych? Jakie mają zalety i wady, które z nich wybrać?

W dzisiejszych czasach, chętniej sięgamy po szczoteczki elektryczne, ze względu na dbałość o zdrowe zęby. Niezależnie od technologii, w jaką jest wyposażona szczoteczka – wykonuje ona więcej ruchów, niż szczoteczka manualna, czyszcząc dokładnie każdy zakątek jamy ustnej. Niektóre ze szczoteczek wykonują nawet 7600 ruchów na minutę, co prawie czterdziestokrotnie  przewyższa ludzkie możliwości ruchów podczas mycia zębów. Różnica mówi sama za siebie – a to tylko jeden z argumentów, który decyduje o wyborze szczoteczek elektrycznych.

Jak wybrać właściwą szczoteczkę elektryczną?

W dzisiejszych czasach, mamy do czynienia z szerokim wachlarzem wyboru szczoteczek elektrycznych. Czym się różnią poszczególne szczoteczki? Przede wszystkim – jakością, właściwościami, dodatkowymi funkcjami, dokładnością czyszczenia i ceną. Możemy wyróżnić szczoteczki: rotacyjne, rotacyjno-pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Obecnie, spośród wszystkich typów szczoteczek, za najbardziej skuteczne i nowoczesne uważa się szczoteczki soniczne. W dalszym ciągu, wiele osób zwleka lub rezygnuje z zakupu szczoteczki elektrycznej. Wymówek jest wiele, jednak czy mierzą się z argumentem w postaci zdrowych zębów? Kolejnymi argumentami są: odpowiednia higiena jamy ustnej oraz atrakcyjność w postaci coraz bielszych zębów.

Pamiętajmy, że szczoteczka elektryczna to tylko dopełnienie zestawu każdej dbającej o siebie osoby. By uzyskać piękne i zdrowe zęby należy regularnie stosować: płyn do jamy ustnej oraz nić dentystyczną. Należy pamiętać również o rutynowych czynnościach, takich jak: dokładnie czyszczenie języka, całej jamy ustnej oraz o systematycznych wizytach stomatologa.

Przy zakupie szczoteczki, pamiętaj o kilku zasadach:

  • Szczoteczka elektryczna powinna być spersonalizowana, dostosowana do wieku i stanu zdrowia jamy ustnej.
  • Zwróć uwagę na właściwości szczoteczki (np. czy dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe).
  • Pamiętaj o wyznaczonym budżecie (czy w zestawie możemy znaleźć wymieniane końcówki, jaka jest ich cena?).

Niezależnie od tego, jaką wybierzemy szczoteczkę, sam wybór to krok w stronę zdrowego uśmiechu – naszej wizytówki.

ELMALKI