Wybierz odpowiednie tarczki do strzelania

Chcesz zacząć swoją przygodę z łucznictwem? Trzeba przyznać, że w dalszym ciągu jest to naprawdę nieszablonowe hobby, które cieszy się coraz większym uznaniem. Oczywiście jest to sport strzelecki, który do najprostszych nie należy. Jak wybrać odpowiedni asortyment i akcesoria, by rozpocząć efektywne treningi? Zapraszamy po kilka istotnych wskazówek.

Na początku pamiętaj, że jako podstawowe narzędzie, należy wybrać odpowiedni łuk. Do dyspozycji masz naprawdę wiele interesujących konstrukcji, np. łuki klasyczne, angielskie lub nowoczesne. W dalszej części materiału dowiesz się, od czego najlepiej zacząć. Nie zapomnij jednak, że potrzebne są również najprostsze akcesoria, np. tarczki do strzelania, dzięki którym strzelanie będzie miało większy sens i zobaczysz swoje postępy w czasie rzeczywistym. Czy warto jednak kupować takie dodatki, skoro można je samodzielnie wydrukować? Zobacz i przekonaj się na własne oczy.

Jaki łuk wybrać?

Do dyspozycji mamy wiele interesujących propozycji. Skupimy się jednak na najczęściej wybieranych propozycjach, do których zaliczamy między innymi łuki longbow, czyli tradycyjne angielskie, łuki klasyczne i nowoczesne. Jeśli nie jesteś miłośnikiem historii, łuk klasyczny będzie zatem najlepszą alternatywą dla Ciebie – niezależnie od wieku, czy gabarytów.

Czemu nie wykorzystać potencjału nowoczesnych produktów? Ponieważ jako amator musisz poznać zasadę działania i podstawy. Nie wykorzystasz potencjału nowoczesnych konstrukcji, co może dodatkowo budzić frustrację. Warto zatem sięgnąć po znane i cenione rozwiązania. Pamiętaj, że tarczki do strzelania to jedynie cel. Twoim głównym narzędziem jest łuk, dlatego warto wybrać go właściwie.

Tarczki w kształcie koła

Najpopularniejsze tarczki do strzelania są w kształcie koła lub kilku okręgów z zaznaczoną punktacją. Do dyspozycji użytkowników dostępne są między innymi produkty kolorowe, jak i czarno białe, więc każdy można dostosować asortyment do indywidualnych preferencji. Do tego należy dodać zróżnicowane wielkości, które użytkownicy dopasują do własnych umiejętności. Warto zacząć od największego rozmiaru w kolorowym i dobrze widocznym wydaniu, by z czasem sięgać po coraz mniejsze propozycje z dodatkowym utrudnieniem w postaci czarno-bieli.

Pamiętaj jednak o tym, że w sklepach dostępne są również tarczki do strzelania w nieregularnych kształtach i rozmiarach, gdzie narysowane są sylwetki ludzi lub zwierząt. Jeśli chcesz urozmaicić swój trening strzelecki, warto po nie sięgnąć. Ich ceny są jednak zazwyczaj nieco wyższe.

ELMALKI