Wózki dziecięce, które ułatwią życie każdej mamie

Narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja. Można więc rzecz, że życie odwraca się o 180 stopni. Dlatego o wyprawce należy pomyśleć dużo szybciej. Kluczową rolę odgrywa tutaj wózek dla dziecka. Również wraz z wiekiem należy pomyśleć o następnym modelu, gdyż już wtedy głębokie gondole absolutnie się nie sprawdzają. Oczywiście wybór wózków dziecięcych jest tak duży, że czasami ciężko się zdecydować. Na szczęście są modele, które naprawdę potrafią ułatwić życie każdej mamie.

Niezawodny wózek dla dziecka – czy taki istnieje?

Szukając wózka dla dziecka należy przede wszystkim zwracać uwagę na jego bezpieczeństwo. To jest sprawa kluczowa i nie można nawet w tym temacie dyskutować. A jak wiadomo na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Zatem kupowanie używanego wózka nie jest najlepszym wyborem. Istotne znaczenie dla ochrony dziecka mają pasy. Dla starszego dziecka można wybrać model, który poza pasami posiada jeszcze barierkę ochronną. Duże znaczenie ma również stabilna konstrukcja i metalowy stelaż, dzięki temu wózek dla dziecka jest stabilny. Koła mogą być różne począwszy od pompowanych, aż na gumowych kończąc. Tutaj wybór w dużej mierze zależy od preferencji rodziców, ale również terenu, po którym zamierzają prowadzić wózek. Na pewno udogodnieniem dla wszystkich matek jest niska waga wózka, dlatego ten parametr również jest ważny. Wszak znoszenie dużego ciężaru nie jest ani wygodne, ani tym bardziej bezpieczne.

Dla miłośników klasyki

Rodzice, którzy preferują klasykę powinni zdecydować się na wózki głębokie. Aby wózek był bardziej funkcjonalny warto wybrać wózki wielofunkcyjne głęboko-spacerowe. Niezawodny wózek dla dziecka z tej kategorii to na pewno Adamex Aspena Grand Prix. Tutaj dużą zaletą jest również możliwość zamontowania fotelika samochodowego 0-13 kg. Mocny stelaż i głęboka gondola zapewniają całkowite bezpieczeństwo i jednocześnie komfort dla dziecka. Z kolei duże i pompowane koła zapewniają solidną amortyzację i niwelują drgania. Zatem taki model sprawdzi się nawet do jazdy po trudnym terenie. Znaczenie ma również rączka, która zapewnia łatwe prowadzenie.

Wielofunkcyjne wózki dziecięce

Kolejnym rodzajem wózków dziecięcych są modele wielofunkcyjne. Zatem w zestawie znajduje się gondola, siedzisko spacerowe oraz fotelik samochodowy. Dedykowane są one dla dzieci do 3 roku życia. Na pewno na uwagę zasługuje model taki jak: Adamex Monte Deluxe Carbon+fotelik. Ergonomiczny i nowoczesny kształt gondoli nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale również świetnie się prezentuje. Dodatkowo pokrowiec mocowany jest na zamek błyskawiczny. Tutaj zastosowano najwyższej jakości żelowe koła, które są bardzo zwrotne, zatem nawet jazda po trudnym terenie nie stanowi już jakiegokolwiek problemu. Kolejną jakże ważną zaletą są podwójne amortyzatory, które świetnie niwelują wstrząsy. Zatem łatwo go prowadzić nawet po trudnym terenie. Również pokonywanie krawężników jest całkowicie bezproblemowe.

Wózki dziecięce – dla aktywnych matek

Kolejny rodzaj wózka dla dziecka dedykowany jest dla aktywnych mam, które uwielbiają aktywność fizyczną. Wiadomo po narodzinach dziecka czasu jest bardzo mało, ale warto również ćwiczyć, szczególnie zmagając się z nadprogramowymi kilogramami. Wybierając np. bieganie pozytywnie wpływa się na psychikę, gdyż podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny. Zatem wybierając wózek do joggingu nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. W tym przypadku na uwagę zasługuje np. model Mountain Buggy Terrain. Sprawdzi się on od narodzin, nawet do ukończenia 5 roku życia. Producent zadbał o doskonałą ergonomię oraz stabilną konstrukcję. Tutaj dodatkową zaletą jest możliwość zmiany wielkości kół, dzięki temu wózek może pełni rolę miejskiego, jak i terenowego. Całkowicie niweluje drgania. W tym modelu są dwa rodzaje hamulców ręczny oraz nożny. Dodatkowo posiada pasek bezpieczeństwa na rękę, zatem to najlepszy model dla mam, które uwielbiają aktywność fizyczną.

Wybór wózka zależy również od potrzeb mamy. Warto zatem wybierać takie modele, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie matkom, wszak powinny one ułatwiać sobie życie. Stąd nasuwa się wniosek, że niezawodny wózek dla dziecka powinien jeszcze ułatwiać życie każdej mamie.

ELMALKI