W jakich sytuacjach abonament medyczny będzie szczególnie przydatny?

Prywatna opieka zdrowotna coraz częściej bazuje na abonamentach medycznych pozwalających pacjentom na dostęp do szerokiej gamy usług. Kiedy warto zdecydować się na zakup takiego abonamentu?

Opieka zdrowotna prowadzona w ramach NFZ często pozostawia wiele do życzenia. Długi czas oczekiwania na wizytę, niska dostępność nowoczesnych świadczeń, przemęczenie pracowników – to powoduje, że wielu pacjentów kieruje się do placówek prywatnych. Teraz z ich usług można korzystać także w ramach abonamentów medycznych oferowanych w wielu wariantach.

Abonamenty medyczne w prywatnych przychodniach

Prywatny abonament medyczny to rodzaj pakietu, który opłacany jest najczęściej co miesiąc lub w innych odstępach czasowych. Zapewnia on pacjentom prywatnych placówek dostęp do szerokiej gamy usług, wśród których znajdują się między innym:

  • opieka lekarza – lekarz rodzinny, pediatra, internista – i pielęgniarki POZ,
  • konsultacje z lekarzami specjalistami w różnych dziadzinach medycyny,
  • badania diagnostyczne, na przykład badania krwi, USG,
  • usługi szczepień.

W zależności od wybranej opcji pakiet może obejmować również innego rodzaju usługi.

Zalety wykupienia prywatnego abonamentu medycznego

Dzisiaj na prywatny abonament medyczny decyduje się coraz więcej osób. Kiedy warto wykupić go dla siebie i dla swoich bliskich?

Przede wszystkim abonament medyczny w prywatnej przychodni rekomendowany jest dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Szybki dostęp do lekarzy oraz badań zapewnia wsparcie w każdej sytuacji. To nie tylko oszczędność czasu, ale pieniędzy – wizyty u specjalisty mogą być wtedy znacznie tańsze niż poza abonamentem.

Jest to bardzo dobra propozycja także dla rodzin z małymi dziećmi. Dobra prywatna przychodnia w Warszawie i w innych miastach może zaoferować kompleksową pomoc dla rodzin – od wizyt u lekarza rodzinnego i pediatry, przez szczepienia ochronne, a skończywszy na diagnostyce. Wykupienie abonamentu prywatnego to wtedy komfort i bezpieczeństwo dla i rodziców, i dzieci!

ELMALKI