Środki do mycia szyb – co warto o nich wiedzieć

Środki do mycia szyb pozwalają na efektywne pozbycie się różnorodnych zabrudzeń czy też powstałych smug. Czysta szyba jest jednym z najważniejszych elementów w danym pomieszczeniu. Zabrudzenia się najbardziej widoczne z bliska lub w momencie, kiedy na szybę przyświeci słońce. Właściwe środki do mycia szyb muszą posiadać odpowiedni skład. Bowiem one wpływają na właściwości produktu.

Obecnie środki do mycia szyb są oferowane w różnej postaci: w podręcznych butelkach ze spryskiwaczem jak również w większych, bo nawet w 5 czy też 10 litrowych baniakach, z których przelewa się płyn do mniejszego dozownika. Ponadto występują one w formie płynów albo również pianek. Pierwsze z nich zaleca się do mycia większej powierzchni, bowiem drugi rodzaj znacznie wolniej spływa mając dłuższy kontakt z czyszczoną powierzchnią. 

Środki do mycia szyb znajdują szerokie zastosowanie

Właściwe środki do mycia szyb muszą charakteryzować się przede wszystkim:

  • szybkim wysychaniem zastosowanego środka,
  • nie pozostawianiem smug po procesie czyszczenia,
  • skutecznym czyszczeniem danej powierzchni.

Poza środków do mycia szyb warto również zwrócić uwagę co stosuje się jeszcze do czyszczenia. Zaleca się, aby wybierać bawełniane ściereczki albo wykonane z mikrofibry. Niektórzy do dziś wykorzystują jeszcze stary sposób, którym jest zastosowanie biało – czarnych gazet czy też współcześnie – papierowych ręczników. Najnowocześniejsza technologia sprawia, że można zastosować specjalne urządzenie przeznaczone do mycia za pomocą pary. Każdy ma swój sprawdzony sposób w zależności również od posiadanego budżetu, który odgrywa istotną rolę decydując się na daną formę. Regularne czyszczenie szyb przyczyni się do tego, że zabrudzenia nie będą trudne do usunięcia.

Płyn do mycia szyb z alkoholem

Wiele oferowanych środków do mycia szyb jest na bazie alkoholu. Ten istotny składnik nie tylko przyczynia się do większej skuteczności oraz efektywności produktu, ale również sprawia, iż są one niezawodne w swoim działaniu. Takie płyny nie pozostawiają zacieków po sobie. Dodatkowo, dzięki specjalnym właściwościom alkoholu, szkło jest zabezpieczone przed ewentualnym przylepianiem się do niego brudu. Ponadto, ten aktywny składnik przyczynia się do tego, iż płyn szybciej wyschnie jednocześnie usuwając tłuste plamy.

Płyn do mycia szyb z octem

Od dawna ocet jest uznawany za jeden spośród najlepszych składników przydatnych do sprzątania. Posiada on szerokie zastosowanie, jedno z nich znajdując właśnie w środkach do mycia szyb. Świetnie poradzi on sobie z nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami odtłuszczając daną powierzchnię. 

Środki czyszczące – domowy sposób

Współcześnie wiele osób decyduje się na wykonanie samodzielnie w domu środka do mycia szyb. W tym celu należy w jednakowych proporcjach wymieszać wodę z octem oraz z alkoholem. Innym sposobem na odświeżenie i skuteczne poradzenie sobie z zanieczyszczeniami są domowe środki do mycia szyb na bazie wody z cytryną albo wody z pomarańczą.

ELMALKI