Spacer z dzieckiem w deszczowy dzień

Zachmurzone niebo czy lekka mżawka nie muszą być powodem do rezygnacji z codziennych zdrowych spacerów. Jeżeli dziecko zostanie ubrane właściwie do pogody, spacer będzie komfortowy, a ryzyko przeziębienia znikome. Natomiast sam pobyt na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie na malucha, dotleniając jego organizm i stymulując wytwarzanie witaminy D, której niedobory pojawiają się szczególnie często w okresie jesienno-zimowym.

Buty odpowiednie na deszcz

Przemoczone i zmarznięte stopy to pierwszy wróg jesienno-zimowych spacerów. Standardowe lub ocieplane kalosze dziecięce pozwolą uniknąć takiej sytuacji. Gumowy materiał skutecznie ochroni stopy dziecka przed wilgocią – nawet, gdy zapragnie poskakać w kałużach lub będzie chodzić po zabłoconej ścieżce. Najlepszymi kaloszami dla dzieci będą modele pełne kolorów i ciekawych wzorów, które przełamią nieco szarobury klimat jesieni oraz zimy. W sklepach znajdziesz m.in. kalosze dziecięce z samochodzikami, serduszkami czy bohaterami ulubionych bajek.

Ubierz dziecko stosownie do pogody

Niedoświadczeni rodzice mają czasami tendencję do ubierania dziecka zbyt lekko lub zbyt ciepło w stosunku do wymagań panującej na dworze aury pogodowej. Najlepszym wyborem będzie ubranie malucha na cebulkę i w razie potrzeby zdjęcie lub dodanie dodatkowej warstwy ubrania. Pamiętaj też, że dzieci siedzące w wózku, wymagają jednej warstwy odzieży więcej niż osoba, która porusza się na własnych nogach. Zadbaj również o szalik oraz czapkę, która szczelnie osłoni uszy malucha przed chłodnym wiatrem. Wierzchnia warstwa ubrania powinna być nieprzemakalna. Jeżeli kurtka Twojej pociechy nie została wykonana z wodoodpornego materiału, weź ze sobą foliową pelerynę. Dziecko założy ją podczas opadów deszczu, a gdy przestanie padać – możesz wygodnie schować ją do podręcznej torby.

Co jeszcze?

Stosowna odzież i kalosze dziecięce nie są jedynymi sprawami, o które warto zadbać. Przed chłodnym i deszczowym spacerem posmaruj buzię dziecka uniwersalnym kremem. Dzięki temu, zimne podmuchy wiatru nie będą dla niego tak dokuczliwe. Zadbaj też o to, żeby Wasz spacer faktycznie był atrakcyjny i wygodny dla dziecka. Bieganie po sklepach za domowymi sprawunkami, niekoniecznie spodoba się maluchowi, a ciągłe przechodzenie z zimnego dworu do ciepłych sklepów i na odwrót, może skończyć się przeziębieniem. Jeżeli zakupy są konieczne, w ciepłym pomieszczeniu zdejmij dziecku wierzchnią część ubrania – kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Spędź w sklepie tylko tyle czasu, ile faktycznie potrzebujesz, a resztę poświęć zabawie na świeżym powietrzu.

ELMALKI