Skup aut w Poznaniu – na co może liczyć właściciel samochodu?

Kupując nowy samochód często pozostaje problem, co zrobić ze starym pojazdem. Jego sprzedaż może być nieco utrudniona, głównie ze względu na to, że obecnie rynek zalewa fala używanych samochodów. Tymczasem nie zawsze pojawia się chęć oddania auto na złom, co zresztą w niewielu przypadkach jest opłacalne. Pozostaje więc oddanie samochodu do skupu aut w Poznaniu

Sprzedaż czy skup?

Oddanie samochodu do skupu aut w Poznaniu dla wielu osób jest ostatecznością. Przyjęło się bowiem, że w skupie trudno jest otrzymać sensowną kwotę za sprzedawane auto, a co więcej samochody i tak finalnie trafiają na złom. Tymczasem nie do końca jest to prawda. Kwota, jaką właściciel samochodu może otrzymać w skupie nierzadko jest prawie równa kwocie, jaką otrzymałby przy sprzedaży auta. Powodem jest fakt, iż obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta samochodów używanych, przez co bardzo trudno jest znaleźć klienta, który zechce kupić używane auto i sporo za nie zapłacić. Często właściciel samochodu całymi miesiącami, a nawet latami próbuje sprzedać auto. Tymczasem w skupie aut w Poznaniu można otrzymać gotówkę niemalże od ręki. Pieniądze te często okazują się być deską ratunku, na przykład w kontekście wkładu własnego, jaki trzeba posiadać przy zakupie nowego samochodu na kredyt. Dodatkowo skupowanym samochodom bardzo często daje się drugie życie – odzyskuje się z nich części bądź sprzedaje dalej. Jest to szczególnie istotna kwestia dla osób, które są bardzo przywiązane do swojego auta i darzą je wielkim sentymentem.

Łatwość dostępu

Skup aut w Poznaniu to również doskonałe rozwiązanie dla właścicieli samochodów, które mają już swoje lata bądź też są autami powypadkowymi. Takie samochody jest wyjątkowo trudno sprzedać – klientów nie zachęca nawet ich niska cena. Tymczasem w skupie aut można otrzymać gotówkę nawet w przypadkach tak zwanych beznadziejnych, które nie rokują dobrze w kontekście dalszej odsprzedaży. Większość skupów w całej Polsce przyjmuje auta powypadkowe czy takie, które mają już ponad 20 lat i ich stan techniczny jest bardzo zły bądź wymaga sporego wkładu pieniężnego, aby z powrotem samochód mógł poruszać się po drogach. Samochód można oddać do skupu o niemal każdej porze, dlatego nawet jeśli właściciel potrzebuje gotówki w weekend, może śmiało podjechać i oddać swoje auto w zamian za gotówkę. Jest to ogromna zaleta skupu aut – nie trzeba tygodniami czekać na przelew za oddawany samochód. Warto jednak pamiętać, że skup aut nie działa na zasadzie pożyczek pod zastaw – oddając auto do skupu właściciel wyzbywa się wszelkich praw związanych z posiadaniem pojazdu. Jego obowiązkiem jest również załatwienie wszelkich spraw formalnych, takich jak wyrejestrowanie się z ubezpieczenia OC czy też załatwienie spraw urzędowych, związanych z rejestracją samochodu. Wynika to z przepisów ustawowych, które obligują do tego właścicieli samochodów, nawet gdy prawa do pojazdu zostają przeniesione na właściciela skupu aut. Natomiast właściciel skupu przejmuje na siebie wszelkie ewentualne naprawy i decyduje o dalszym losie samochodu. 

ELMALKI