Rodzaje kołnierzyków w męskich koszulach

Koszula zawsze musi być dopasowana pod kątem sylwetki i długości rękawów. To warunek tego, aby mężczyzna wyglądał w koszuli naprawdę elegancko. Dobierając koszulę, nie można jednak zapomnieć o kołnierzyku. Koszula musi dobrze komponować się z krawatem lub muchą oraz z kształtem twarzy. Dlatego wybierając koszulę, pamiętać trzeba również do dobrze odpowiedniego typu kołnierzyka, a tych wyróżnić można przynajmniej kilka. Do najpopularniejszych należą kołnierzyk półwłoski, włoski oraz Kent. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Klasyczny kołnierzyk Kent

To zdecydowanie najpowszechniej stosowany kołnierzyk w męskich koszulach. Dlatego też często określany jest jako klasyczny. Cechuje go bardzo duża uniwersalność. Pasuje zarówno na co dzień do pracy, luźniejsze spotkania czy spotkania biznesowe. Kołnierzyk typu Kent posiada długie wyłogi, które rozstawione są na średniej szerokości. Kołnierzyk ten dostosowany jest do noszenia z krawatem. Dobrze sprawdzi się tu przede wszystkim krawat o wąskiej bądź średniej szerokości. Koszule z kołnierzykiem Kent mogą nosić panowie o każdym owalu twarzy.

Elegancki kołnierzyk włoski

Kołnierzyk włoski umożliwia maksymalną ekspozycję krawata. Jest tak dzięki szeroko rozstawionym i długim skrzydełkom. Koszule z kołnierzykiem włoskim zakłada się na nieco bardzo uroczyste okazje. Może być to ślub i wesele, bal czy spotkanie biznesowe. Do koszuli z kołnierzykiem włoskim warto założyć krawat z wiązaniem typu Windsor. Pamiętać jednak trzeba, że grube związanie nie zawsze się sprawdzi. Wszystko zależy od konkretnego typu twarzy. Mężczyzna o szerokiej twarzy postawić powinien na szerokie węzły. Z kolei w przypadku wąskiej twarzy lepiej sprawdzą się proste i klasyczne węzły. Koszule z kołnierzem włoskim poleca się przede wszystkim panom z pociągłą twarzą.

Uniwersalny kołnierzyk półwłoski

Jest to pewnego rodzaju kompromis między kołnierzykiem Kent a kołnierzykiem włoskim. Jego największą zaletą jest uniwersalność. Kołnierzyk półwłoski pasuje bowiem do wielu okazji. Co więcej, koszula z kołnierzykiem półwłoskim pasuje do każdego typu twarzy. Ten typ kołnierzyka wyróżnia się dłuższymi wyłogami, które rozstawione są pod specyficznym kątem. Wyłogi w tym przypadku nie są tak klasyczne, jak w kołnierzyku Kent, ale i nie tak szerokie, jak w kołnierzyku włoskim. Warto podkreślić, że półwłoski kołnierz świetnie komponuje się nie tylko z krawatem, ale i z muchą. Dodatkowo koszula z tym typem kołnierza świetnie prezentuje się również bez żadnych dodatków.

ELMALKI