Przyspieszacze metabolizmu – sposób na chudnięcie dla zabieganych?

W dobie coraz największego natłoku obowiązków coraz mniej czasu jesteśmy w stanie przeznaczyć na aktywność fizyczną. Jednocześnie coraz więcej z nas pragnie stracić chociaż trochę na wadze. Pewnym rozwiązaniem jest trening wykonywany w domu, który jednak nie zawsze jest możliwy do zrealizowania z braku miejsca czy odpowiedniego wyposażenia. Wiele zabieganych osób sięga więc po przyspieszacze metabolizmu. Czym one jednak są i jaka jest ich skuteczność?

Czym są preparaty przyspieszające metabolizm?

Przyspieszacze metabolizmu są preparatami o niezwykle zróżnicowanym składzie, opierające się na rozmaitych mechanizmach działania. Wspólną ich cechą jest efekt spalania większej ilości kalorii z jednoczesnym włożeniem w to mniejszej ilości wysiłku. Bardzo często bazują one całkowicie na naturalnych substancjach i ekstraktach. Chociaż w naturze występuje ich wiele i nie jeden przyspieszacz metabolizmu posiadamy zapewne w kuchni, lepszy efekt dadzą preparaty tego typu dostępne w wyspecjalizowanych sklepach, gdyż zawierają one większą koncentrację substancji czynnych, a także idealne ich mieszanki i proporcje pomagające osiągnąć upragniony efekt w znacznie szybszym tempie. Część z nich oparta jest też o mechanizmy, które ciężko uruchomić jest używając zwykłych produktów spożywczych, gdyż ich skomponowanie i ilości, w jakich należałoby je spożyć, przekraczają możliwości znacznej większości z nas.

Skuteczność przyspieszaczy metabolizmu

Chociaż rozmaite opisy działania przyspieszaczy metabolizmu brzmią atrakcyjnie, wzbudzają one jednak rozmaite wątpliwości dotyczące rzeczywistej skuteczności. Jak się okazuje, te obawy są jednak pozbawione sensu, chociaż pamiętać trzeba o dwóch podstawowych rzeczach, aby dany preparat przyniósł nam satysfakcję i nie wywołał problemów zdrowotnych. Podstawowym błędem popełnianym podczas ich przyjmowania jest zaprzestanie aktywności fizycznej lub jej ograniczenie do minimum. Tymczasem, aby przyspieszacz metabolizmu zadziałał, trening jest konieczny. Dzięki preparatowi nie musi on być jednak aż tak intensywny i długi, jak ten podejmowany bez niego. Podczas jego stosowania należy także nadal kontrolować sposób odżywiania, podczas gdy wiele osób stosujących przyspieszacze metabolizmu zaprzestaje kontroli jakości i ilości spożywanych produktów.

Bezpieczeństwo stosowania

Wątpliwości może wzbudzić też oddziaływanie preparatów przyspieszających metabolizm na zdrowie. Podstawowa zasada, jaka należy się kierować podczas ich wyboru, jest zakup preparatów pewnego pochodzenia, których producenci są znani. Bardzo często można natrafić na takie, których pochodzenie i skład są wątpliwe. Dlatego kupować je należy jedynie w pewnych miejscach, do których należą wyspecjalizowane sklepy z suplementami. Zakupione tam preparaty pochodzą od znanych i renomowanych producentów i przez to są bezpieczne i dokładnie przetestowane. Wiele z nich składa się całkowicie z substancji naturalnych, gwarantujących bezpieczeństwo. Zawierają one dokładny opis składu, a także przeciwwskazania. Osoby cierpiące na rozmaite schorzenia lub je podejrzewające powinny dodatkowo skonsultować się z lekarzem przed ich zakupem, gdyż pewne schorzenia stanowią przeciwwskazanie do stosowania niektórych z nich. Trzeba wtedy wybrać przyspieszacz metabolizmu, który w danym przypadku będzie całkowicie bezpieczny.

ELMALKI