Przechowywanie w kuchni – praktyczne porady

Kuchnia to bardzo osobliwe miejsce, które musi pomieścić wiele przedmiotów i maszyn. Kluczową sprawą jest efektywne zaplanowanie wyglądu i funkcjonalności mebli, jak i systemu, który znajduje się wewnątrz. Nie wszyscy szczęściarze posiadają spiżarnię, w której można ukryć niewygodne narzędzia. Większość mieszkań i domów ma do dyspozycji niewielki obszar aneksu kuchennego. Nie jest to jednak problem. Ze wszystkich kreatywnych pomysłów zebraliśmy te najciekawsze, o których można poczytać poniżej.

Sprytne zakamarki – jak je wykorzystać?

Nie ma możliwości, aby praktycznie wykorzystać każdy centymetr powierzchni kuchni. Można natomiast kreatywnie podejść do trudnych miejsc i dokładnie zaplanować zabudowę mebli, które z powodzeniem będą mieścić naczynia, urządzenia potrzebne do przygotowania posiłków czy inne, ważne elementy. Na początek warto wprowadzić segregację w szufladach poprzez zamontowanie przegródek. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób można odnaleźć na przykład potrzebne sztućce. Innym pomysłem jest specjalna szafka na przyprawy, której półeczki są dostosowane do wysokości słoiczków. Pozwoli to uniknąć bałaganu, a wszystkie dodatki będą pod ręką. Przy projektowaniu mebli kuchennych warto pamiętać o głębokich wnękach, które łatwo ukryją wąskie obiekty, jak deski do krojenia. Ostatnia sugestia dotyczy głębokich szuflad. Nie zawsze są w pełni wykorzystanie. Opłaci się w nich zamontować płytką szufladkę na magnes, niezbędną przy ukrywaniu małych przedmiotów.

Od ogółu do szczegółu

Jeżeli mamy już wyjaśnioną kwestię półek, pochylmy się nad tematem przechowywania żywności. Przede wszystkim nie powinno się zostawiać produktów sypkich w oryginalnym pudełku. Najczęściej są to mało wytrzymałe papierowe lub foliowe opakowania. Istnieje ryzyko niepotrzebnego bałaganu lub zepsucia. Sklepy z wyposażeniem przeznaczonym do kuchni prezentują szeroki wachlarz pojemników do magazynowania. Najczęściej są to szklane bądź plastikowe wersje w rozmaitych rozmiarach. Przezroczyste modele z łatwością pozwolą namierzyć pożądany produkt. Opłaci się też nakleić informację z zawartością. Klasycznymi pojemnikami na przetrzymywanie torebek, z których można zrobić popularne napary, są puszki na herbatę. Można je znaleźć w każdym domu w miejscu dostępnym dla wszystkich członków rodziny. Puszki na herbatę wyglądają atrakcyjnie, gdy są poustawiane na półkach bez drzwiczek, ponieważ najczęściej są kolorowe i bardzo ozdobne. Dzięki swojej wszechstronności, puszki na herbatę mogą być wykorzystane do innych celów. Z powodzeniem można w nich przechowywać drobne lub paragony.

ELMALKI