Pierwsze buty dla dziecka

Wiele mam zadaje sobie pytanie jakie są najodpowiedniejsze buty dla dzieci. Początkowo, kiedy dziecko jeszcze nie chodzi, wybór ogranicza się do tak zwanych butów „niechodków” wykonanych z miękkich tkanin, przypominających prawdziwy dziecięcy bucik jedynie swą formą. Buty tego typu nie spełniają jednak podstawowego zadania obuwia, są jedynie swego rodzaju ozdobą i dopełnieniem stroju malucha. Jedynym dylematem jest wówczas dobór fasonu, koloru i materiału, z którego wykonane są buciki. Prawdziwe trudności z wyborem butów dziecięcych pojawiają się wówczas, gdy nasz maluch zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, a naszym zadaniem jest zapewnienie jego małym stópkom ochrony i wygody w tym przełomowym momencie rozwoju.

Pierwsze kroczki w nowych butach

Mamy maluszków często zastanawiają się jak kupować buty dla dziecka i czym kierować się przy wyborze właściwych butów. Ważne jest, by buty dla dziecka wykonane były z naturalnych, oddychających materiałów. Nie mogą być zbyt ciężkie, by nie utrudniały dziecku swobodnego poruszania się. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ich wyprofilowanie w środku i to, czy odpowiednio trzymają kostkę dziecka. Buty dla dziecka uczącego się chodzić nie mogą być zbyt sztywne i twarde. Chodzenie w takim obuwiu zmęczy dziecko i zniechęci je do kolejnych prób samodzielnego chodzenia. W domu dziecko chodzić powinno boso, 19albo w antypoślizgowych skarpetkach. Na spacery najlepiej wybrać lekkie buciki sznurowane z przodu. Buty dla dzieci do nauki chodzenia wartko kupić z renomowanej firmy. Zyskujemy wówczas pewność, że stópki naszego dziecka nie ulegną niepotrzebnym otarciom i urazom. W skrajnych przypadkach nieodpowiednio dobrane buty dla dzieci mogą doprowadzić do nieodwracalnych deformacji stóp, dlatego wybór bucików dla naszych pociech jest tak ważny.

Na co zwrócić uwagę kupując buty dla dzieci

Najważniejsze, żeby buty nie szkodziły małej, nierozwiniętej stopie malucha i nie ograniczały jego ruchów. Kupując buty dziecku należy zwrócić uwagę też na to, żeby dobrze stabilizowały stopę, nie usztywniając jej zbytnio. Nawet sandałki i kapcie powinny mieć twardy zapiętek, zapobiegający wysuwaniu się stopy na boki. Istotne jest również to, by noski butów były na tyle szerokie, by dziecko mogło swobodnie poruszać paluszkami. Kłopotliwy okazać może się wybór odpowiedniego rozmiaru butów dla dzieci. Maluszek nie powie nam, czy buty nie są za małe, albo zbyt luźne, dlatego samodzielnie musimy zadziałać w tym temacie. Dawniej sprawdzała się metoda z patyczkiem, którym odmierzano na długość stopy dziecka, a następnie wkładano go do buta, sprawdzając, czy się zmieści. Obecnie na rynku dostępne są specjalne urządzenia pomiarowe mające na celu ułatwienie rodzicom tego niełatwego zadania.

Czy warto inwestować w drogie buty dla dzieci?

Wybierając buty dla dzieci trzeba mieć na uwadze również to, że stópka dziecka rośnie niezwykle szybko. Nie warto więc inwestować w drogie obuwie, bo często starcza ono na zaledwie kilka miesięcy. Dodatkowo nierzadko bywa tak, że wysoka cena obuwia nie idzie w parze z jego jakością. Producenci butów dziecięcych często bazują na obawie rodziców o zdrowy rozwój ich pociech i proponują swym klientom buty w kosmicznych cenach. Dlatego przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i kierować się przy wyborze odzieży dziecięcej racjonalnym podejściem.

Buty do zadań specjalnych

Wybierając buty dla dziecka na specjalne okazje nieraz trzeba się porządnie naszukać. Eleganckie buty dla dzieci często już na pierwszy rzut wydają się nie być wygodne. Niełatwo znaleźć takie, by były nie tylko wygodne, ale też ładne. Sklepy internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują bardzo szeroką ofertę butów dziecięcych. W internetowych sklepach znajdziemy zarówno buty do nauki chodzenia, buty niechodki, sandałki, papcie, duży wybór dziecięcych butów zimowych, a nawet buty dla dzieci do chodzenia po górach, czy kalosze w małych rozmiarach. Atutem zakupów internetowych jest nie tylko niemalże nieograniczony wybór, ale też znaczna oszczędność czasu oraz możliwość wymiany towaru.

 

 

 

 

ELMALKI