Najlepsza szkoła windsurfingu

Jeśli wybierasz się na kurs kite bądź windsurfingu musisz wybrać szkołę, w której będziesz się uczyć. Chodzi nie tylko o jakość nauki, ale również o bezpieczeństwo i komfort w czasie kursu. Dobra szkoła windsurfingu to gwarancja dobrej zabawy i szybkich efektów. A o to przecież w tym chodzi. Tylko jak znaleźć najlepszą szkołę windsurfingu?

W artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę.

Sprawdź doświadczenie

To jakie szkoła windsurfingu ma doświadczenie w nauce kursantów jest bardzo ważne. Więcej przeprowadzonych kursów to większa wiedza, za którą idzie jakość i bezpieczeństwo. Chyba nikt z nas nie chciałby uczyć się od instruktora, który dopiero zaczyna pracę z kursantami. Doświadczenie jest więc bardzo ważne.

Poznaj kadrę

Doświadczenie szkoły to jedno, a drugie – równie ważne to kadra instruktorów. Jeśli na stronie brakuje informacji o instruktorach to znak, że szkoła nie ma swojej stałej grupy nauczycieli, co niezbyt dobrze świadczy o szkole. Dobrze przygotowana zakładka Team lub Nasz zespół powinna zawierać imiona i nazwiska instruktorów, doświadczenie oraz staż pracy w szkole. Warto też sprawdzić kto jest założycielem szkoły – czy jest to osoba, która jest obeznana z wiatrem, a pływanie na desce jest jej pasją, czy może to osoba, która po prostu założyła szkołę widząc w tym szansę na dobry biznes. Nie trzeba chyba mówić, która opcja jest lepsza.

Dopytaj o sprzęt

To bardzo ważny element, bo decyduje o jakości nauki i o bezpieczeństwie. Dobra szkoła windsurfingu powinna dysponować szerokim wyborem wyposażenia windsurfera, tak by instruktor mógł dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj. Warto też zapytać jak często szkoła wymienia sprzęt – wiadomo, że gdy kursanci korzystają z niego przez dłuższy czas sprzęt się zużywa i warto wymienić go na nowy. Warto też sprawdzić czy szkoła dysponuje sprzętem dla dzieci – bo jak zapewne wiesz na windsurfingu mogą pływać już kilkulatki. Jest to więc istotne jeśli chcesz zapisać na kurs swoje dziecko.

Sprawdź jak szkoła dba o bezpieczeństwo

Kamizelki, kaski ochronne, pontony – to wyposażenie, które powinno posiadać każda szkoła, której zależy na bezpieczeństwie kursantów. Wiadomo, że w trakcie kursu mogą się zdarzyć różne sytuacje, ważne by szkoła była na nie przygotowana i potrafiła odpowiednio reagować.

FunSurf – szkoła godna zaufania

Szukając szkoły windsurfingu będziesz zapewne korzystać z wyszukiwarki Google. Po wpisaniu hasła szkoła windsurfingu trafisz z pewnością na stronę https://windsurfing.com.pl/. FunSurf to szkoła zdecydowanie godna polecenia. Dlaczego? Ma wszystko to co powinna mieć dobra szkoła. Poza ogromnym doświadczeniem, dbałością o sprzęt, bezpieczeństwo, stałą i zdolną kadrą instruktorów szkoła wyróżnia się świetną lokalizacją. Bazy zlokalizowane są na Helu – czyli dokładnie tam gdzie panują najlepsze warunki do uprawiania windsurfingu. Biuro szkoły zlokalizowane jest w Lublinie, ale nawet jeśli mieszkasz w innej części kraju możesz skorzystać z ich oferty. I to ci polecam, bo FunSurf to połączenie pasji i doświadczenia.

ELMALKI