Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Łysienie dla wielu mężczyzn stanowi naprawdę poważny problem. Z jednej strony z tą przypadłością nie wiążą się realne zagrożenia zdrowotne. Z drugiej przesuwająca się linia włosów kojarzy się panom z utratą młodości i męskości. Na szczęście dzisiaj nauka oferuje szereg procedur, które pomagają powstrzymać łysienie (albo przynajmniej bardzo skutecznie je ukryć).

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg dla wszystkich mężczyzn, którzy chcą mieć włosy na głowie, ale nie mają zamiaru ich zapuszczać. Polega w dużym skrócie na odpowiednim zabarwieniu naskórka. Zapraszamy do przeczytania kolejnych paragrafów, w których przedstawiamy szereg cennych informacji na temat tej techniki.

Mikropigmentacja skóry głowy – jak przebiega zabieg?

Panowie, którzy cierpią z powodu łysienia, obecnie mogą poddać się szeregowi zabiegów odbudowujących włosy. Przyjmowanie odżywek to najprostszy z nich. Implantacja nowych cebulek włosowych to najbardziej skomplikowany. Te metody mogą doprowadzić do tego, że całkiem gładka głowa na nowo porośnie bujną czupryną. Niestety nie ma stuprocentowej gwarancji, że zadziałają. Są też raczej długotrwałe.

Z kolei dzięki mikropigemntacji skóry głowy możemy niemal od razu cieszyć się wrażeniem gęstych włosów. Przeprowadzający zabieg specjalista za pomocą igły umieści niewielkie dawki barwnika w naskórku głowy. Kolor „włosów”, ich rozstawienie oraz początek linii czoła są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta.

I tutaj pojawia się pytanie. Czy mikropigmentacja jest formą tatuażu? Można tak powiedzieć. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że barwnik wprowadza się do naskórka a nie do skóry właściwej. Ze względu na takie rozwiązanie farba o wiele szybciej znika.

Blaknięcie pigmentacji jest tutaj jednak efektem pożądanym. Z czasem zmienia się struktura skóry głowy, a samo łysienie postępuje. Dlatego właśnie zabieg należy co kilka lat przeprowadzać na nowo.

Dla kogo przeznaczona jest mikropigmentacja skóry?

Nie da się ukryć, że zabieg SMP to rozwiązanie dla określonej grupy panów. Dla tych mężczyzn, którzy lubią nosić krótkie, przycięte przy skórze włosy. Wszyscy, którzy marzą o wystylizowanej fryzurze, raczej nie będą z niego zadowoleni.

Nie da się jednak powiedzieć wystarczająco dużo na temat szerokiego zastosowania tego typu zabiegów. Mikropigmentacja włosów może zostać przeprowadzona w przypadku łysienia:

  • plackowatego
  • androgennego
  • czy nawet całkowitego

Tak jest. Mikropigmentacja, jako jedyny z zabiegów dostępnych na rynku, daje całkowitą gwarancję bujnych włosów w przypadku utraty wszystkich cebulek.

Remedium na przerzedzenia

Na mikropigmentacji skóry głowy mogą również skorzystać panowie, którzy łysieją, ale jeszcze nie stracili wszystkich włosów. Wprowadzenie pigmentu pomiędzy istniejące cebulki, zakryje wolne przestrzenie i pozwoli uzyskać efekt o wiele bardziej bujnych włosów. Tego typu rozwiązanie może zostać zastosowane przez mężczyzn, którzy lubią nosić włosy długie bądź półdługie.

Oczywiście w tym wypadku warto postawić na jedynie lekką pigmentację, aby nie uzyskać efektu przerysowania w razie zgolenia włosów w przyszłości.

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na stronie klinikasmp.pl. Decydując się na zabieg wybierz renomowaną klinikę.

ELMALKI