Na co zwrócić uwagę przed zakupem domku dla lalek?

Pewnie nie ma dziewczynki, która nie marzyłaby o domku dla lalek z prawdziwego zdarzenia. To zabawka, która w końcu musi znaleźć się w dziecięcym pokoju. To również znakomity prezent na urodziny, imieniny, Boże Narodzenie, Wielkanoc albo Dzień Dziecka. No ale jak wybrać odpowiedni model? Które domki dla lalek są godne polecenia?

Odpowiednia wielkość

W sklepach z zabawkami znajdziesz zarówno duże, jak i małe domki dla lalek. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo istotny, ponieważ dziecko nie może być przytłoczone tą zabawką. Jeżeli domek dla lalek jest większy niż Twoja pociecha, odrobinę przesadziłeś. Najmłodsze dzieci ucieszą się z prostych domków, które posiadają obszerne pokoje i duże, wygodne elementy. Nie chodzi zatem o oddanie każdego, najdrobniejszego detalu domku, wraz ze sprzętem agd i mikrofalówką. Chodzi o samą ideę domku, który pomieści wiele, ale nie będzie przesadnie duży. Starsze dzieci natomiast z pewnością ucieszą się z domku dla lalek, który odtwarza wszystkie, rzeczywiste elementy. Takie zabawki posiadają najczęściej kilkaset drobnych elementów, a w domku znajdziesz zarówno kilka sypialni, kuchnię, garderobę, łazienkę, gabinet i wiele więcej.

Materiał wykonania

Koniecznie zwróć też uwagę na materiał wykonania zabawki. Większość modeli zrobiona została z grubszego lub cieńszego plastiku. Tylko niektóre domki dla lalek wykonane są w całości z drewna. Jeżeli masz w domu małego alergika, upewnij się, że określony materiał jest w pełni bezpieczny dla Twojej pociechy. Nie chcesz przecież, aby walczyła ona z uciążliwą wysypką albo innymi sensacjami. Oczywiście im więcej szczegółów i drobnych elementów domku dla lalek, tym większa szansa, że wykonany on został z plastiku. Drewno jest bowiem droższe i do tego trudniejsze w obróbce – szczególnie wtedy, gdy producent chce wykonać idealnie odtworzony, miniaturowy telewizor ze wszystkimi, niezbędnymi przyciskami.

Możliwość rozbudowania

Kupując domki dla lalek, takie jak https://3xk.pl/pol_m_Zabawki_Lalki_Akcesoria-dla-lalek_Domki-dla-Lalek-2845.html warto też zwrócić uwagę na możliwość ich rozbudowania. Niekiedy bowiem producenci dzielą określone moduły. Najpierw kupuje się mały domek, z podstawowymi elementami i pomieszczeniami. Do niego można jednak dokupić kolejne pakiety, w których znajdziesz zarówno dodatkowe pomieszczenia, jak i wyposażenie. Jeżeli dziecko znudzi się zatem pierwotną wersją, można mu sprezentować dalsze części zabawki. To bardzo praktyczne rozwiązanie i jednocześnie pomysł na kolejne, urodzinowe, imieninowe lub gwiazdkowe prezenty.

Ile to kosztuje?

Oczywiście wybierając domki dla lalek, nie należy się przesadnie kierować ceną. Za wysoką jakość i solidność wykonania należy bowiem trochę zapłacić. Warto mieć jednak pojęcie o tym, ile mogą kosztować takie domki dla lalek. Najczęściej wydasz na nie kilkaset złotych. Na rynku istnieją jednak i modele, które kosztują kilka tysięcy złotych.

ELMALKI