Maty dla dzieci Skip Hop – rozwój i zabawa

Każdy rodzic powinien dbać o rozwój swojego dziecka już od pierwszych chwil. Nawet kilkutygodniowy niemowlak uczy się poznawać świat swoimi zmysłami: dźwięk, dotyk i wzrok to podstawowe bodźce, które odczuwa, dlatego dziecku powinno zapewnić się zabawki z tego typu przesłaniem sensorycznym, dzięki którym będzie mogło poznawać i uczyć się. Maty dla dzieci Skip Hop wspierają jego wygodę, jak i rozwój, gdyż ułożony na nich niemowlak tą przestrzeń poznaje zmysłami.

Dlaczego warto mieć matę edukacyjną?

Wielu rodziców rezygnuje z popularnych kocyków na rzecz maty dla dzieci Skip Hop, gdyż docenia jej edukacyjne właściwości, ale także wygodę i bezpieczeństwo dziecka. Jest miękka, przytulna i wyposażona w całą gamę gadżetów wydających subtelne dźwięki, dzięki czemu można je stosować już od pierwszych dni życia dziecka.

Maty dla dzieci Skip Hop posiadają wiele zalet – przede wszystkim jest to bezpieczne miejsce dla dziecka w różnym wieku, gdyż taką matę rozkłada się na podłodze. Można wybrać jej wielkość dostosowaną do pomieszczenia. Niemowlak zyskuje wygodne miejsce do edukacji i zabawy, a rodzic nie musi martwić się, że dziecko spadnie lub zrobi sobie krzywdę.

Jest także na niej prawidłowo ułożone, a dzięki płaskiej powierzchni może swobodnie przekręcać się na boki lub próbować chwytać rączkami swoje nóżki.

Już od pierwszych tygodni takie maty edukacyjne pełnią ważną rolę w rozwoju dziecka, gdyż taka powierzchnia nie tylko jest kolorowa, ale też uszyta z materiałów o różnej fakturze, dzięki czemu dziecko przez dotyk poznaje różne kształty. Zazwyczaj takie maty posiadają stelaże, na których przywieszone są edukacyjne, sensoryczne zabawki oraz lusterka, do których dziecko musi sięgnąć – ćwicząc tym samym swoją koordynację. Maty dla dzieci Skip Hop posiadają także szeleszczące i dźwiękowe elementy, które dodatnio wpływają na słuch dziecka. Wszystkie te funkcję mają pobudzać ciekawość dziecka oraz jego funkcje poznawcze. Taka mata może posłużyć maluchowi przez kilka lat, bo nawet gdy dziecko podrośnie, to może być ona miejscem zabaw.

Mata edukacyjna zastępuje wiele zabawek

Pobudza zmysły, jest bezpieczna, wpływa na koordynację i motorykę dziecka – to wszystkie elementy, które w rozwoju malucha są niezbędne. Dlatego maty dla dzieci Skip Hop to idealny prezent dla dziecka (i rodziców), który jest uniwersalny, edukacyjny, bezpieczny, ale też dający chwilę wytchnienia rodzicom – gdyż nie ma obawy, że na macie coś dziecku się stanie.

ELMALKI