Książki religijne dla dzieci – jakie powinny być?

W zbiorach wielu księgarni, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć mnóstwo publikacji, które w swej tematyce odnoszą się do rozmaitych zagadnień życia codziennego. Nie brakuje w nich książek religijnych dla dzieci, które od najmłodszych lat pozwalają kształtować postawę katolicką, dając odpowiednie wzorce oraz świadectwa obfitujące w dobre, pełne miłości zachowania. I choć młodym pokoleniom przyszło żyć w czasach zawieszonych między światem realnym, a wirtualnym to właśnie dzięki odpowiednim lekturom o tematyce religijnej ich doczesne życie może nabrać sensu. 

Dlaczego warto sięgnąć po książki religijne dla dzieci?

Współczesne pojmowanie książek nabiera zupełnie nowego znaczenia. Zastępowane elektronicznymi czytnikami stanowią symbol i znak czasu. W szczególności te o tematyce religijnej, które w przystępny sposób przedstawiają sens istnienia, podsuwając młodemu czytelnikowi sugestie dotyczące codziennych, duchowych problemów. Publikacje katolickie są zatem narzędziem do poznawania i wdrażania nowych, chrześcijańskich wartości i postaw, które pozwolą odkryć piękno, jakie niesie za sobą relacja z Bogiem.

Idealne książki religijne dla dzieci, czyli jakie?

Publikacje kierowane do najmłodszych muszą być napisane przystępnym językiem i przyciągać uwagę kolorowymi ilustracjami. Dotyczy to nie tylko książek o tematyce religijnej, ale wszystkich, których odbiorcą jest młody człowiek. Niemniej jednak, w lekturach opowiadających o Bogu, odgrywa to szczególne znaczenie. Oczywistym bowiem jest fakt, że książki religijne dla dzieci niosą za sobą wzniosły przekaz. Pozwalają zrozumieć istnienie i działalność Boga, od najmłodszych lat umacniając w wierze. Aby jednak w należyty sposób spełniały swoją rolę, ich treść oraz tematyka musi być dopasowana do etapu rozwoju malucha. Przede wszystkim chodzi o zastosowane słownictwo. Trudno bowiem oczekiwać, że książka religijna dla dzieci opowiadająca o Jednym Bogu w Trzech Osobach, w dodatku napisana patetycznym językiem i pozbawionym ilustracji będzie dla smyka zrozumiała, a tym bardziej zachęcająca do dalszego czytania. Wniosek wysuwa się sam, publikacje dla dzieci muszą przyciągać nie tylko tematyką, ale również barwną szatą graficzną.

Na jakie okazje?

Książki religijne dla dzieci to cała seria publikacji, które nie tylko pozwolą na zrozumienie obecności Boga, ale również przybliżą wizerunek najważniejszych postaci katolickich, jak Papieża Jana Pawła II czy najpopularniejszych świętych. Ich zakup okaże się świetnym pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej, chrzcin, bierzmowania czy jako dodatek do upominku świątecznego lub urodzinowego.

ELMALKI