Klej Magic i jego magiczne właściwości

Niewidoczny, najlepiej przezroczysty, trwały, łatwy w aplikowaniu, nie tworzący nieestetycznych zabrudzeń, a do tego tani. Czy znajdziemy taki produkt w warsztacie miłośniczki szeroko pojętego rękodzieła? Oczywiście! To klej Magic, o którego dobroczynnych właściwościach przekonało się już wielu zadowolonych użytkowników. To bowiem jeden z tych artykułów, który zajmuje dumną pozycję w wielu technikach tworzenia, począwszy od kartek okolicznościowych, po albumy, zaproszenia, karnety oraz inne rękodzieła. Nie bez powodu, wykazuje się wieloma cechami bezpośrednio uprzyjemniającymi wszystkie prace ręczne. Dlatego grono jego wiernych użytkowników nieustannie się powiększa.

Jak posługiwać się klejem Magic?

Klej Magic to płynny klej introligatorski. Dostępny w metalowych tubkach z precyzyjną końcówką, która pozwala na swobodne nakładanie nawet na niewielkie gabarytowo elementy. Aby jednak ułatwić sobie jego aplikację, warto wiedzieć, jak się do niej zabrać. A sprawa nie jest tak oczywista, jaka mogłaby się wielu osobom wydawać. Pękanie tubki, wypływanie zbyt dużej ilości kleju – wszystkie te sytuacje są pewnie wielu osobom dobrze znane. Źródłem ich powstawania jest niewłaściwe posługiwanie się klejem Magic. Można temu zaradzić – i to w bardzo łatwy sposób. Jak? Przede wszystkim poprzez używanie szpilki do otwierania tubki, a nie gotowego szpikulca znajdującego się w nakrętce. Ta malutka dziureczka w zupełności wystarczy do aplikowania produktu. W przypadku, gdyby się zatkała, przetykamy ją analogicznym sposobem, jak na początku. Ten banalnie prosty zabieg zapewni łatwe rozprowadzanie, precyzyjne sklejanie nawet bardzo małych elementów,  bez niepotrzebnego zalewania prac. Kolejna sprawa dotyczy równomiernego zwijania i zaciskania końcówki kleju Magic w miarę jego zużywania. Dlaczego to takie ważne? Mianowicie dlatego, że produkt ma tendencję do pękania w nieprzewidzianych miejscach. Zastosowanie się do tej prostej zasady uchroni przed tym zjawiskiem, a co więcej, pozwoli na kontrolowanie jego zawartości.

Do czego używać?

Klej Magic cieszy się wszechstronnym zastosowaniem. Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o jego istnieniu. Niezastąpiony bowiem w szkołach, przedszkolach, pracowniach artystyczno-plastycznych, introligatorniach, modelarniach, uczelniach technicznych oraz wszędzie tam, gdzie fundamentem udanego projektu jest dobra jakość kleju. Z uwagi na niezwykle możliwości klejenia różnorodnych powierzchni, nadaje się do łączenia papieru, porcelany, drewna, ceramiki, korka, kasetonów, grzbietów książek, tkaniny, styropianu, tektury, folii aluminiowej i poliestrowej, puzzli czy ikebanów.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.fantasyscrap.pl/pol_m_Klej-Magic-2003.html

ELMALKI