Jakie wyposażenie zabrać na obóz survivalowy?

Survival od wielu już lat cieszy się dużą popularnością. To zawsze ciekawa i niezwykła przygoda. Jednak to wyjazdu survivalowego zawsze należy się właściwie przygotować. Wszystko po to, aby na obozie survivalowym zapewnić sobie odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Ważne jest zatem, aby wiedzieć jakie akcesoria i jaki sprzęt skompletować.

Dobór właściwego ubrania na survival

Pierwsze o czym należy pomyśleć szykując się na survival to skompletowanie odpowiedniego ubioru. Niezależnie od pory roku w jakiej obóz survivalowy ma się odbyć, warto jest zabrać ze sobą bieliznę termoaktywną. Oczywiście najbardziej przydatna będzie jesienią i zimą, czyli wtedy, kiedy temperatury są dość niskie. Dobrej jakości bielizna termoaktywna to skuteczne zabezpieczenie przed chłodem i wilgociom. Szykując się na obóz survivalowy nie można zapomnieć także o wygodnych i ciepłych butach. Dodatkowo buty na survival powinny być wytrzymałe oraz wodoodporne. Survival to w końcu często długie wędrówki, które odbywają się w dość trudnym terenie. Buty odgrywają tu zatem ważną funkcję. Jednym z kluczowych elementów ubioru na survival są także spodnie. Te powinny być praktyczne. Dobrze zatem jeśli posiadać będą sporą ilość kieszonek. Dzięki temu będzie można w nich schować kilka przydatnych przedmiotów. Ważne, aby spodnie wykonane były z trwałego i odpornego materiału. Kupując zatem ubrania na survival warto jest postawić na produkty sprawdzonych marek. Dobrym przykładem może być Mil-Tec.

Praktyczny i funkcjonalny plecak

Na obozie survivalowym potrzeby będzie oczywiście także dobry plecak. Wybierając plecak uwagę zwrócić należy na jego wielkość. Zastanowić należy się nad tym jakie i ile rzeczy chce się ze sobą zabrać na survival w plecaku. Mowa tu choćby o takich akcesoriach jak latarka, baterie, kompas czy apteczka. Ten powinien je wszystkie bez problemu pomieścić. Pamiętać jednak trzeba, aby plecak nie był zbyt duży. Będzie wówczas po prostu zbyt ciężki, a tym samym jego noszenie będzie niewygodne. Plecak powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Dlatego w tym przypadku także warto zwrócić uwagę na ofertę marki Mil-Tec.

Ciepły i wygodny śpiwór

Podczas obozu survivalowego należy być odpowiednio przygotowanym na noce, często nawet dość chłodne noce. Oznacza to konieczność zakupu wygodnego i ciepłego śpiwora. Aby śpiwór był wygodny musi zapewniać odpowiednią ilość miejsca. Nie oznacza to jednak tego, że śpiwór ze względu na swoje gabaryty będzie trudny w przenoszeniu. Wręcz przeciwnie. Na rynku dostępne są wygodne śpiwory, które po zwinięciu zajmują naprawdę mało miejsca. Takie śpiwory oferuje choćby wspomniana już marka Mil-Tec.

ELMALKI