Jak zachęcić dziecko do nauki chemii? Zobacz sprawdzone metody!

Dla wielu dzieci nauka przedmiotów ścisłych nie jest niczym prostym. Może stwarzać problemy, stanowić dość niemiły szkolny obowiązek. Czy to oznacza, że chociażby chemia nie jest dla każdego? Absolutnie nie! Wystarczy odpowiednie podejście do malucha, pokazanie mu różnego rodzaju eksperymentów czy zasad chemicznych. Świetnym prezentem dla małego chemika będą zestawy edukacyjne oraz… zajęcia dodatkowe właśnie opierające się na chemii!

Nauka poprzez eksperymenty – zajęcia z małego chemika!

Nie każde dziecko samo jest w stanie nauczyć się chemii – niektórym trzeba trochę pomóc. Ale nie tylko poprzez zwykłe nauczanie i korepetycje. Świetnym sposobem są zajęcia Mały Chemik, które dostępne są w szkole Baby English Center w Łodzi. To specjalne spotkania najmłodszych, podczas których w nietypowy sposób dzieciaki uczą się fizyki, chemii oraz biologii. Co najważniejsze – po każdym takim spotkaniu maluchy wychodzą z ogromną wiedzą, która obrazuje jakieś prawo, teorię czy twierdzenie. Dzięki temu… uczą się poprzez zabawę!

Co najmłodsi mogą wynieść z takich zajęć? Przede wszystkim naukę, że przedmiotów ścisłych nie trzeba się obawiać, a wręcz przeciwnie – że są one bardzo ciekawe! Oprócz tego, podczas zajęć w Baby English Center dowiadujemy się, że sami możemy wytworzyć chmury, a kwiatek może zbić się niczym szkło! Podczas eksperymentów dzieci pozostają pod stałą opieką profesjonalistów!

Zestaw małego chemika – sposób na udaną naukę!

Jak uczyć się chemii? Oczywiście zdobywając samemu doświadczenie! Nauka przedmiotów ścisłych nie zawsze jest prosta. Eksperymenty możemy przeprowadzić w domu, samemu wybierając odczynniki, czy dobierając odpowiednie naczynia. Warto więc zainwestować w takie sprzęty laboratoryjne dla najmłodszych, w który zawarte będą:

  • Odczynniki chemiczne, jak np. oranż metylowy czy siarczany
  • Probówki do ćwiczeń wraz ze stojakiem
  • Specjalne okulary i rękawice ochronne
  • Pojemniki i strzykawki
  • Papierki lakmusowe
  • Zlewki czy szklane rurki, kolby, korki i łyżeczki do odmierzania substancji
  • Palnik spirytusowy
  • Menzurki, lejki, papierki do filtrowania

Za pomocą niektórych zestawów możemy tworzyć niesamowite substancje chemiczne, czy budować projekt wulkanu. Zestawy tego rodzaju są bardzo bezpieczne, dzięki czemu nawet najmłodsi mogą sobie poradzić przy samodzielnych eksperymentach. Chemiczne zestawy dla najmłodszych to rozwiązanie dla każdego dziecka. Wprowadzają najmłodszych w absolutnie niesamowity i fascynujący świat nauki.

ELMALKI