Jak dobrać buty do biegania w terenie?

Biegi terenowe stały się ostatnio bardzo popularne. Cieszy się z tego każdy sklep dla biegaczy, oferujący swój asortyment. Aktywność tego rodzaju sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które cenią sobie kontakt z przyrodą i niecodziennie warunki trasy. Różne ukształtowanie terenu oznacza jednak różne potrzeby, z których najważniejsze to dobór właściwego obuwia. Dzisiaj podpowiadamy, jak to zrobić!

Różnice między butami do biegów terenowych i miejskich

Buty do biegania w terenie powinny być odpowiednio dobrane ze względu na ukształtowanie terenu, po którym się przemieszczamy. Profesjonalne obuwie tego rodzaju można dostać w sklepie dla biegaczy. Na szlaku liczy się przede wszystkim przyczepność, dlatego buty do biegania w terenie wyposażone są w bardziej profilowany bieżnik. Jeśli chcemy biegać po piasku, żwirze czy śniegu doskonale sprawdzą się dodatkowo specjalne buty z korkami. Specjalne obuwie powinno również stanowić skuteczną ochronę stopy. Buty do biegania w terenie wyróżnia przede wszystkim mocniejsza konstrukcja. Podeszwa powinna odpowiednio chronić stopę przed ostrymi krawędziami podłoża, a wzmocniona cholewka zapobiegać wstrząsom i otarciom palców. Bieganie w terenie wymaga również danego ułożenia stopy w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Profesjonalne obuwie tego rodzaju oferuje sklep dla biegaczy sklepNapieraj.pl

Co wziąć pod uwagę przy wyborze butów, czyli w sklepie dla biegaczy

Biegi w terenie wymagają odpowiedniego obuwia, które będzie doskonale chroniło stopę przed zróżnicowaniami. Wybierając buty, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, które z pewnością pomogą w wyborze odpowiedniego modelu. Na podłożu grząskim lub miękkim przewagę utrzymuje przede wszystkim agresywny bieżnik. Podeszwa może mieć długie i przerzedzone kołki, aby dobrze odpadało z niej błoto. Teren stromy i kamienisty potrzebuje natomiast podeszwy średnio sztywnej, która skutecznie poprawi stabilność podczas biegania. Modele tego rodzaju oferuje sklep dla biegaczy. Dodatkowo warto, aby cholewka była wzmocniona, by chronić stopę przed zranieniem na ostrych kamieniach. Jeśli jednak decydujesz się na bardzo zróżnicowany teren, w którym dominują lepsze ścieżki, warto zdecydować się na wielofunkcyjne i lekkie obuwie. Kołki do 4 mm powinny zapewnić Ci dobrą przyczepność i wydajny ruch stopy na większości powierzchni. Tutaj należy też zwrócić uwagę na giętkość obuwia, które ułatwia stawianie stopy na szybszych odcinkach. Sklep dla biegaczy, dzięki bogatej ofercie profesjonalnego sprzętu, pozwala na dobór obuwia względem intensywności treningu oraz dystansu.

ELMALKI