Guarana i herbata? Tak, jak najbardziej!

Guarana – naturalny suplement diety

Często mówi się, że małe jest piękne. To krótkie, acz treściwe powiedzenie jest szczególnie prawdziwe w przypadku jagód guarany. Te małe, czerwone i egzotyczne jagody mają wyjątkowe właściwości, które pomagają nam dbać o zdrowie na co dzień.

Jakie są jagody guarany?

Guarana jest rośliną należącą do rodziny klonowatych, które rosną naturalnie na terenie Brazylii. Owoce są bogate w kofeinę, dlatego stanowią naturalne źródło energii. Guarana jest bogata w garbniki, ksantan, teobrominę i teofilinę.

Zalety

To bardzo wartościowy i skuteczny suplement diety. Owoc dostępny jest na naszym rynku w postaci tabletek oraz w suszu. Herbata z guaraną ma działanie pobudzające, ale przyrost energii następuje tu stopniowo. Guarana jest składnikiem różnych napojów gazowanych, a także napojów energetycznych; dodawana jest również do zwykłej herbaty.
Zawartość kofeiny w guaranie przekracza tę, która jest obecna w ziarnach kawy. To naturalny stymulant, który zapobiega zmęczeniu, a także spadkowi poziomu energii wynikającego z powodu stresu mięśniowego.

Pomoc w utracie wagi

herbata guarana Kofeina przyspiesza spalanie tłuszczu, dlatego możemy znaleźć

 Guarana i herbata? Tak, jak najbardziej!

ją w różnego rodzaju preparatach odchudzających. Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy powinny zatem pić herbatę z guaraną. Wiadomo również, że owoce mają właściwości zmniejszające łaknienie. Herbatę przygotowaną z użyciem guarany używano od niepamiętnych czasów do tłumienia głodu.
Badania wskazują również, że owoc pobudza układ nerwowy do lipolizy, podczas której tłuszcze są uwalniane do krwi i wykorzystywane w formie energii podczas ćwiczeń. Im szybsza lipoliza, tym skuteczniejsza jest utrata wagi.

Naturalny środek na stres

Każdy z nas codziennie zmaga się z sytuacjami stresowymi. Po co sięgać po chemiczne środki, skoro matka natura daje nam guaranę? Okazuje się bowiem, że owoc ten ma właściwości uspokajające. Filiżanka herbaty parzona wraz z guaraną pomaga złagodzić stres i poprawia nastrój.

Lepsze zdrowie psychiczne

Guarana jest również stosowana do poprawiania wydajności intelektualnej. Herbata z dodatkiem owocu może być parzona razem z żeń-szeniem. Owoc poprawia mikrokrążenie krwi, także w obrębie mózgu. Dzięki temu komórki są dotlenione, a my możemy cieszyć się jasnym umysłem bez migren i bólu głowy.

Lepszy system trawienny

Suszoną guaranę możemy łączyć z proszkiem z kurkumy. Taka mieszanka doskonale poprawia trawienie, a przy tym polepsza wchłanianie aminokwasów. Guarana była naturalnym lekarstwem na wzdęcia i biegunkę. Owoc ten jest również stosowany w leczeniu problemów z jelitami i pomaga w eliminacji odpadów oraz toksyn zgromadzonych w jelitach, działając w ten sposób jako naturalny środek detoksykujący.

ELMALKI