Dlaczego dziecko nie chce jeździć w foteliku?

Dla niektórych maluchów podróż to ogromne wyzwanie. Duże grono maluchów podczas trasy jest markotne, znudzone oraz zdarza się, że mają chorobę lokomocyjną. Ciężko utrzymać zniecierpliwionego malca w ryzach, chociaż znacznie pomagają w tym foteliki samochodowe. Nawet jeśli dziecko się wierci, nie musisz się martwić o jego bezpieczeństwo.

Niewygodny fotelik samochodowy

Najczęściej wspominanym powodem złego zachowania dzieci podczas podróży jest zły dobór fotelika samochodowego. Na rynku znajduje się szeroki wybór różnych modeli, co często przytłacza rodziców i mogą zdecydować się na nie do końca dobry wariant. Wszystkie foteliki samochodowe, z których kiedykolwiek będzie korzystać Twoje dziecko, koniecznie powinny odznaczać się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz komfortu. Dziecko może reagować płaczem nawet na najmniej zauważalne aspekty fotelika, które powodują u niego niewygodę.

Istnieje wiele kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnego fotelika dla swojego malucha. Foteliki samochodowe zostały podzielone na specjalne kategorie wagowe, dzięki czemu niedoświadczeni rodzice nie muszą martwić się złym wyborem. Oprócz dopasowania fotelika do dziecka należy również wziąć pod uwagę samochód, do jakiego zostanie zamontowany fotelik. Wbrew pozorom nie wszystkie modele fotelików są kompatybilne z każdym samochodem, dlatego dokładnie przymierz wybrany wariant, zanim dokonasz zakupu.

Główne powody wiercenia się w trasie

Jeżeli jesteś absolutnie pewien, że dobrze dobrałeś fotelik samochodowy dla swojego dziecka, możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ to nie on jest prowodyrem problemów w podróży. Małe dzieci są bardzo wrażliwe na otoczenie, dlatego przeszkadzać im może nawet nieodpowiednia temperatura w samochodzie. Oczywiście warto wziąć pod uwagę też styl jazdy. Pomimo tego, że foteliki samochodowe zapewniają maluchom bezpieczeństwo w przypadku kolizji, kierowca powinien prowadzić spokojnie i bez gwałtownych zrywów.

Najczęstszą przyczyną marudzenia dziecka podczas podróży jest po prostu nuda. Starsze pociechy wolą zajmować się czymś podczas trasy niż patrzeć przez okno. Foteliki samochodowe nie powinny krępować ruchów dziecka, aby mogło podczas drogi bawić się swoimi zabawkami. Najlepiej będzie dawać malcowi po jednej zabawce, aby szybko się nie znudził. Można też wykorzystać otoczenie i zagrać różne gry proste do zrozumienia dla malucha. Nie zapominaj o przerwach, które doskonale wpłyną na przebieg podróży z markotnym dzieckiem.

ELMALKI