Czy mleko kozie dla niemowląt jest dobre?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy może stosować mleko kozie dla niemowląt. Jest to temat, któremu warto przyjrzeć się z bliska. Czasem dorośli sami piją takie mleko i zastanawiają się nad tym, czy mogą włączyć je do diety swoich pociech. W niektórych sytuacjach zastanawiają się oni nad tym, czy tego rodzaju mleko można podawać zamiast mleka modyfikowanego. Jeżeli ktoś ma na względzie dobro swojego dziecka, to w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z opinią specjalistów.

Naturalne czy modyfikowane mleko kozie?

Uwaga! Nie można podawać czystego mleka koziego dzieciom, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Wszystko przez takie składniki jak sód, chlor i potas. W zwykłym, czystym mleku kozim jest ich zbyt duża ilość, dlatego nie powinno się go podawać dzieciom. Przy czym, należy się tutaj kolejna uwaga. W 2013 roku Unia Europejska zezwoliła na produkcję mleka modyfikowanego opartego o mleko kozie. Jest to produkt, który posiada zupełnie inne proporcje, zbliżone do naturalnego mleka matki. Jeżeli ktoś ma problem z podawaniem dziecku normalnego mleka modyfikowanego, to ze spokojem może zainwestować w modyfikowane mleko kozie dla niemowląt Tego rodzaju mleko kozie dla małych dzieci posiada zbliżone proporcje białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów. Jak najbardziej można je podawać – w szczególności, że zostało ono podzielone na odpowiednie grupy (1, 2, 3).

Mleko dla alergików

Wielu specjalistów zauważa, że modyfikowane mleko kozie dla niemowląt to jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o alergików. Do tego należy dodać, że jest lekkostrawne, dzięki czemu w żaden sposób nie obciąża żołądka małego dziecka. Warto dodać, że mleko wyprodukowane na bazie produktów pochodzących od kozy, w zdecydowanej większości jest mniej przetworzone. Dzięki temu zawiera ono w sobie więcej dobrotliwych tłuszczów, które są potrzebne organizmowi człowieka.

Może nie każdy rodzic jest za tym, aby podawać swojemu dziecku mleko modyfikowane, ale w wielu przypadkach jest to konieczność. Mleko kozie dla małych dzieci, które jest modyfikowane jest więc bardzo dobrą propozycją. Każda mama wybierając taki produkt może być pewna, że w pełni dba o bezpieczeństwo swojego dziecka. W szczególności, jeżeli są to produkty posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Wśród ciekawostek warto nadmienić, że mleko kozie zawiera zdecydowanie mniej kazeiny – składnika, które należy do uczulających, którego duże ilości można znaleźć w modyfikowanym mleku krowim dla dzieci.

ELMALKI