Clear Aligner doskonałym rozwiązaniem w zakresie stomatologii

Określenie clear aligner odnosi się do serii przezroczystych aparatów dentystycznych, które są formowane do kształtu zębów pacjenta. Przezroczyste nakładki stopniowo poprawiają wygląd i funkcjonowanie poprzez wywieranie delikatnego, stałego nacisku na zęby pacjenta, co stymuluje aktywność osteoklastów.

Jak działa Clear aligner?

Podobnie jak tradycyjne aparaty ortodontyczne, nakładki clear aligner są zaprojektowane tak, aby przesuwać zęby za każdym razem. Przed rozpoczęciem leczenia ortodonta zbada pacjenta i wykona dokumentację diagnostyczną, w tym prześwietlenia, zdjęcia i wyciski lub cyfrowe skany zębów. Dlatego też niezbędne jest korzystanie z profesjonalnego sprzętu stomatologicznego od firm takich jak kardent.net, które posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku. Na podstawie tych informacji stomatolog może postawić diagnozę, a następnie pracować w oprogramowaniu alignera, aby zaprojektować Twój uśmiech i zaplanować proces leczenia – który ząb się przemieszcza i w jakiej kolejności – prowadząc zęby do zdrowych pozycji. 

Celem stosowania clear alignera jest zdrowy zgryz. Przesuwanie zębów to złożony proces biologiczny i wymaga nadzoru od początku do końca przez ortodontę. Większość pacjentów odwiedza swojego ortodontę na kontrolę co sześć do dziesięciu tygodni. Mając na uwadze ostateczny cel, tworzy się serię plastikowych nakładek, wykorzystując jako punkt wyjścia wstępne wyciski pacjenta lub skany cyfrowe. Nakładki to plastikowe repliki Twoich zębów. Noszenie ich wywiera delikatny nacisk na zęby, nieznacznie zmieniając ich pozycję. Każdy zestaw nakładek jest noszony przez tydzień lub dwa przed przejściem do następnego zestawu. Z biegiem czasu zęby docierają do swoich idealnych miejsc, zgodnie z planem ortodonty.

Znaczenie wysokiej jakości sprzętu dentystycznego i jego funkcji

W gabinecie stomatologicznym najważniejszy jest sprzęt stomatologiczny. Może być używany do różnych celów, takich jak czyszczenie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, wypełnianie ubytków i wiele innych. Sprzęt stomatologiczny obejmuje różne instrumenty, które są wykorzystywane w chirurgii stomatologicznej. Do najczęstszych należą: skalery, wiertła, kirety, dłuta i inne narzędzia służące do czyszczenia zębów czy usuwania kamienia nazębnego.

Nakładki Clear aligner są popularne, ponieważ mogą robić wiele rzeczy, które może zrobić tradycyjna ortodoncja, bardziej dyskretnie i wygodnie. Nie bez znaczenia jest także pozostały sprzęt stomatologiczny wykorzystywany w branży, który sprawia, że faktycznie większość problemów pacjentów może zostać rozwiązanych szybko i sprawnie.

ELMALKI