Buty Nike CR7 – czy naprawdę są tak dobre?

Wygodne buty przystosowane do gry w piłkę nożną to niemal podstawowe wyposażenie dla każdego zawodnika – niezależnie od jego stażu, umiejętności, doświadczenia, czy klubu. Ich zadaniem jest nie tylko maksymalizacja wyników, ale również zabezpieczenie samego gracza. Obuwie piłkarskie musi ustabilizować kostkę i zapewnić maksymalizację tarcia, gdyż dynamiczna akcja na boisku, może być powodem poślizgnięcia, co w efekcie będzie skutkować kontuzją.

Doskonałym przykładem bardzo popularnego asortymentu, są między innymi buty Nike CR7, które zdobywają popularność zarówno wśród najmłodszych, jak i dużo starszych graczy. Czy są one tak dobre, jak reklamuje je marka? Warto zaznaczyć, że cieszą się ogromną ilością pozytywnych opinii wśród użytkowników, więc należy się im przyjrzeć z bliska.

Lekkość i elastyczność

Marki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to popularny koncern, który cieszy się uznaniem na całym świecie. Ich kultowe modele odzieży i obuwia, często dochodzą do astronomicznych sum, co w większości przypadków gwarantuje prestiż wśród użytkowników. Nie skupiajmy się jednak na aspektach wyglądu i luksusu, gdyż każdy z nas ma swój gust i budżet, więc jeśli dla jednej strony coś jest ładne, drugiej może się nie podobać.

Buty Nike CR7 są sygnowane imieniem, nazwiskiem i numerem jednego z najbardziej legendarnych piłkarzy. Muszą więc one zapewniać wygodę podczas gry. Elastyczność i ciężar są bardzo istotne, więc w tym wypadku użytkownicy mogą być bardzo pozytywnie zaskoczeni otrzymanymi rezultatami.

Wentylacja i odprowadzanie wilgoci

Odpowiednia cyrkulacja powietrza ma ogromne znaczenie, gdyż stopa cały czas podczas gry się poci i brak wentylacji może powodować puchnięcie, dyskomfort, a nawet ból. Taki stan rzeczy prowadzi zarówno do kontuzji, jak i stanu zapalnego. Czy producent może sobie na to pozwolić? Nie! Zwłaszcza że buty Nike CR7 są często wykorzystywane nawet przez zawodników z dużo większym doświadczeniem i umiejętnościami, co oznacza, że dużo mocniej eksploatują oni swój organizm.

Oczywiście same buty Nike CR7 to nie wszystko, co poprawi wentylację i odprowadzanie wilgoci. Oczywiście nie wolno zapominać między innymi o odpowiednich skarpetach z wysokiej jakości materiałów. Chociaż jest to tani element i pozornie mało istotny, może zmienić on zupełnie komfort graczy na boisku. Odbije się to negatywnie na ich efektywności i wydajności, co przełoży się prawdopodobnie na finalny wynik spotkania. Inwestując więc w buty Nike CR7, pamiętajcie także o porządnych skarpetach z bawełny lub wełny Merino.

ELMALKI