Boli kręgosłup? Osteopata pomoże

Osteopatia to mały znana dziedzina wiedzy. Osteopata Wrocław jest specjalistą pomagającym ludziom w wielu sytuacjach. Osteopatia jest nową dziedziną wiedzy, a zajmuje się manualną diagnostyką chorób oraz ich skutecznym leczeniem, opiera się na zależnościach między ciałem a psychiką człowieka, dostrzega samo regeneracyjne zdolności każdego organizmu. Osteopatą może być lekarz medycyny lub fizjoterapeuta, który skończył pięcioletnie studia. Osteopatią zajmują się przeważnie specjaliści ds. rehabilitacji, ortopedzi czy fizjoterapeuci. Osteopatia pomaga w sytuacjach bólowych, gdy trudno określić co tak naprawdę człowiekowi dolega. Osteopata obejrzy, wysłucha i spróbuje pomóc. Nieraz już po jednej sesji następuje poprawa samopoczucia, czasami jednak trzeba zamówić kilka takich sesji. 

Kiedy warto wybrać się do osteopaty?

Osteopata we Wrocławiu pomaga, gdy dokuczają wady postawy, bóle kręgosłupa, nawracające migreny czy bóle nieznanego pochodzenia. Bóle kręgosłupa w ciąży także mogą dręczyć. Zestresowane osoby skarzą się na zaburzenia snu oraz nastroju. Obrzęki kończyn, zastoje limfatyczne, stany lękowe i depresyjne wymagają także pomocy. Jeśli pojawią się zaburzenia pracy układu trawiennego to wówczas osteopata potrafi pomóc. Najczęściej jednak zgłaszają się do takiego specjalisty osoby mające problemy z narządem ruchu – cierpiące na bóle nóg, rąk czy też kręgosłupa, nieraz także uporczywe migreny czy bóle szyi. Osteopata wie jak pomóc, doskonale zna ludzkie ciało i ta wiedza jest podstawą jego działania. 

Jak przygotować się do wizyty u osteopaty?

Do osteopaty dobrze jest zabrać wyniki rezonansu magnetycznego czy prześwietlenia.Przed wizytą nie wolno jeść i brać leków przeciwbólowych. Te ostatnie mogą zakłócić koncentrację. Wizytę zaczyna się od rozmowy ze specjalistą, odpowiada się na jego pytania. Osteopata ogląda wyniki badań oraz prześwietlenia. Poza tym konieczne jest badania, ocena ruchomości kręgosłupa oraz stanu stawów, sposobu poruszania się oraz siły mięśni. Po takim badaniu osteopata zaczyna serię zabiegów. Osteopata stosuje ucisk lub specjalne ćwiczenia. Dzięki nim znikają przykurcze oraz napięcie mięśniowe, poprawia się krążenie krwi oraz limfy, a także redukowane są dolegliwości bólowe. Zabiegi to dodatek do diety, aktywności fizycznej oraz profilaktyki. Sama osteopatia nie pomoże, jeśli pacjent nie zadba o siebie całościowo, czyli nie zmieni stylu życia. Osteopata doradza co powinien zrobić pacjent, aby mieć lepsze samopoczucie. 

Osteopatia nie dla każdego

Z pomocy osteopaty nie mogą korzystać kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, pacjenci z chorobami psychicznymi, osoby cierpiące na nowotwory. Specjaliście należy opowiedzieć szczerze o własnych problemach, jest to konieczność. Dzisiaj pomoc takiego eksperta jest zalecana, a osteopaci cieszą się dobrą opinią. Przed skorzystaniem z zabiegu należy sprawdzić czy ekspert posiada odpowiednie kwalifikacje. Pacjent może poprosić o dyplom czy certyfikat poświadczający uprawnienia danego eksperta – często takie dokumenty są wyeksponowane na ścianie gabinetu tego eksperta. 

ELMALKI