Ten zapach mnie intryguje

Historia pojawienia się i tworzenia perfum sięga czasów Kleopatry. W dawnej Mezopotamii stanowiły one boskie narzędzia do kontaktów z zaświatami, kiedy to palono żywice czy kadzidła. Od powiązania z tymi rytuałami właśnie mogło wziąć początek słowo perfum, z łacińskiego „per fumum” czyli „przez dym”. W ówczesnym Egipcie tworzenie zapachów z olejków naturalnych był niezwykle drogi, przez co było stać na nie jedynie najzamożniejszych, a receptury były cenne i chronione. Wierzono również w magiczne cechy olejków jako bariery przed zarazą. W średniowieczu natomiast zaczęto korzystać z nich w celu zniwelowania nieprzyjemnych zapachów ze ścieków miejskich. XVIII wiek przyniósł szeroką gamę kompozycji zapachowych – bogate osoby mogły pozwolić sobie na zdobycie perfum z Francji czy Włoch. Powstała następnie woda kolońska, tańsza wersja perfum, dzięki czemu średnio zamożni mogli pozwolić sobie na piękny zapach. XX wiek przyniósł duże zmiany – rozpoczęto bowiem przemysł perfumeryjny metodami syntetycznymi. Warianty zapachów stale rosły, a ceny stopniowo spadały.

Gender zapachu – czyli podział na perfumy damskie i męskie

Dawniej granice między rzeczami czy cechami dla kobiet i mężczyzn były dość wyraźnie zaznaczone. Kobiety nosiły tylko spódnice i sukienki, a spodnie były przeznaczone dla mężczyzn. Panowie z reguły powinni mieć krótkie włosy, a paniom wypadałoby mieć dłuższe fryzury. Mężczyzna miał również zajmować się pracą i zdobywaniem pożywienia, podczas gdy kobieta zostawała w domu, dbając o porządek i dzieci. Wszystkie te ustalenia są głównie normami społecznymi, do których jesteśmy zobligowani się dostosowywać. W tym samym duchu powstał podział na perfumy damskie i męskie i oddzielne działy w każdej drogerii internetowej. W latach 20. i 30., czyli czasie emancypacji kobiet, takie wyodrębnienie tych kategorii było z pewnością bardzo istotne, lecz obecnie staje się to coraz mniej ważne. Oznaką tego może być powstawanie coraz większej ilości zapachów unisex, które są odpowiednie dla obu płci. Najbardziej popularnym spośród nich jest Calvin Klein – CK One, który charakteryzuje się świeżymi nutami cytrusowymi. Granica między określeniem męskiego i damskiego atrybutu powoli się zaciera, jednak nadal lubimy wybór między perfumami damskimi i męskimi. Kiedy nie jesteśmy zdecydowani, zawsze możemy zajrzeć na opinie zapachów marzeń, gdzie znajdziemy wskazówki innych użytkowników drogerii internetowej.

Po co i od kiedy stosuje się zapachy i perfumy?

Perfumy męskie, jak i damskie, to ważny element odzwierciedlający osobowość i temperament. Poznając nowe osoby, często zwracamy uwagę na ich zapach, który może niespodziewanie nas przyciągnąć lub zniechęcić. Użycie intrygujących perfum damskich jest kluczowe na pierwszej randce, na imprezie czy na balu, kiedy chcemy wywołać dobre wrażenie towarzystwa czy partnera. Odpowiednie nuty zapachowe mogą sprawić, że w oczach płci przeciwnej będziemy bardziej atrakcyjni i osoba pierwsza do nas podejdzie. Często w opiniach zapachów marzeń kobiety opisują, że perfumy damskie, które zakupiły, wyjątkowo spodobały się ich partnerowi. Warto wziąć pod uwagę, że innego wyboru – lekkiego i świeżego, dokonamy na co dzień, a na wieczór zostawimy te bardziej eleganckie, cięższe zapachy. Świeże, owocowe, kwiatowe, korzenne, skórzane – wszelkie tony zapachowe dostępne są w drogerii internetowej perfumy-marzen.pl! W ofercie znaleźć można wiele najpopularniejszych i najbardziej lubianych perfum damskich i męskich: Calvin Klein, Versace, Davidoff, Cuba, Mexx, Bruno Banani i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami zapachów marzeń i dołączenia do grona tysięcy zadowolonych klientów drogerii internetowej Perfumy Marzeń!

ELMALKI