Bycie mamą w internecie

Kto i dla kogo to pisze

Ewa jest przykładem takiej blogerki. To dynamiczna kobieta, żona i mama, która z oddaniem i pasją łączy te role. Dzięki nowym sytuacjom nieustannie się inspiruje i odkrywa na nowo uroki tych – z pozoru zwykłych i prozaicznych – dziedzin życia. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i wskazówkami na różne tematy (nie tylko związane z macierzyństwem i życiem domowym). Wśród mnogości podobnych stron o charakterze parentingowym wyróżnia ją niewątpliwie ogromna otwartość na wzajemność i relację z drugim człowiekiem. Prezentowane tematy skłaniają do dyskusji i dorzucenia od siebie „paru groszy”, które ubogacają, dopełniając całości. Prowadząca chce rozwijać się nieustannie i nie tylko przekazywać własną wiedzę, ale również uczyć się od innych nowych rozwiązań.

Blog ten powstał z inspiracji i potrzeby dzielenia się sobą przez mamę – szczególnie dla innych mam. Jednak ponieważ każdy, bez względu na płeć czy wiek ma do czynienia z tematem macierzyństwa (czy to bezpośrednio, czy za przyczyną członków dalszej lub bliższej rodziny, znajomych, sąsiadów itp.), warto zapoznać się z ciekawymi poradami dotyczącymi tego tematu-rzeki. Równie duży nacisk jest na rolę taty w procesie opieki i wychowywania dziecka, jak również całego środowiska domowego.

Blogi parentingowe – czego nowego można się dowiedzieć?

Na blogu Ewy można znaleźć informacje podzielone na kilka kategorii tematycznych, między innymi: zwierzaki, domowo, zabawy i zabawki, ubranka dla dzieci, moda mamy, zdrowie oraz lifestyle. Dzięki temu z niezwykłą łatwością osoby odwiedzające odnajdą to, czego szukają. Kolorystyka pastelowa zachęca to pozostania na dłużej. Czytelne zakładki i paski boczne prowadzą na odpowiednie ścieżki. Możliwość nawiązania współpracy z autorką i wymiana myśli czy to poprzez komentarze, czy formularz umożliwiający kontakt bezpośredni jest niezwykle cenna.

Na blogu Ewy czyli bemama.pl można znaleźć wiele cennych instrukcji, porad, trików, ciekawostek, sposobów z zakresu zarządzania, planowania, organizacji oraz utrzymywania porządku tak w domu, jak i w… głowie. Autorka pokazuje, że rola mamy i żony nie wyklucza bycie kobietą. Co więcej – uwydatnia ją i pozwala na rozwój osobisty, nie tylko poświęcenie się całkowicie wychowywaniu dziecka czy domowym obowiązkom. Z dość dużą swobodą i lekkością zaprezentowane tematy zachęcają do wypróbowania we własnym życiu. Po skonfrontowaniu swoich doświadczeń warto podzielić się nimi z innymi użytkownikami. Autorka ma swoje zdanie i trzyma się wybranej koncepcji, pozostawiając jednak lukę dla tych, którzy chcą współtworzyć świat kobiet, mam, rodziców i w ogóle ludzi z pasją, otwartych na innych.

ELMALKI